Oleśnica to miasto w województwie dolnośląskim, położone na wschód od Wrocławia. Choć nie jest to popularne miejsce turystyczne, Oleśnica oferuje wiele interesujących miejsc, które warto zobaczyć. W tym artykule przedstawimy Ci najlepsze atrakcje Oleśnicy.

Najlepsze atrakcje Oleśnicy – co trzeba zobaczyć?

1. Zamek książąt oleśnickich

Zamek w Oleśnicy jest jednym z najciekawszych miejsc turystycznych w mieście. Wznosi się na wzgórzu, skąd roztacza się piękny widok na okolicę. Zamek został zbudowany w XIII wieku i był siedzibą książąt oleśnickich. Dziś na jego terenie znajduje się wiele interesujących muzeów, między innymi muzeum malarstwa i rzeźby, muzeum oręża i muzeum oleśnickie.

2. Bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny

To jedna z najstarszych budowli w Oleśnicy, której historia sięga XIII wieku. Bazylika była kilkukrotnie przebudowywana, dzięki czemu ma interesujący miks stylów architektonicznych – od gotyku do baroku. Wnętrze bazyliki ozdobione jest pięknymi freskami i rzeźbami.

3. Wieża Jana Apostoła

Wieża Jana Apostoła to pozostałość po kościele, który został zniszczony w XVII wieku. To jedna z najwyższych budowli w Oleśnicy, z której rozciąga się wspaniały widok na miasto. Wieżę można zwiedzać, można również wejść na nią podczas Dni Oleśnicy.

4. Mury miejskie

Oleśnica była dawniej otoczona murami obronnymi, z których do dziś zachowały się fragmenty. Mury te, wraz z wieżami i bramami, stanowią jedną z najciekawszych atrakcji miasta.

5. Brama Wrocławska

To jedna z trzech bram, które w dawnych czasach prowadziły do Oleśnicy. Brama Wrocławska zachwyca piękną architekturą i jest wspaniałym miejscem, by zrobić zdjęcie.

6. Wieże i Róże

Wieże i Róże to interaktywne muzeum, które pozwala poznać historię Oleśnicy na wesoło. Muzeum składa się z trzech sal, w których znajdują się interaktywne instalacje, filmy i prezentacje. To doskonałe miejsce na spędzenie czasu z dziećmi.

Co warto zobaczyć w Oleśnicy?

Najciekawsze atrakcje Oleśnicy to zamek książąt oleśnickich, bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, wieża Jana Apostoła, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie, brama wrocławska i muzeum Wieże i Róże.

Jak dostać się do Oleśnicy z Wrocławia?

Do Oleśnicy można dojechać pociągiem lub autobusem z Wrocławia. Podróż trwa około 30-40 minut.

Jakie zabytki są w Oleśnicy?

W Oleśnicy zachowało się wiele cennych zabytków, takich jak zamek książąt oleśnickich, bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, wieża Jana Apostoła, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie i brama wrocławska.

Oleśnica to miasto, które skrywa wiele cennych zabytków i atrakcji turystycznych. Zamek książąt oleśnickich, bazylika Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny, wieża Jana Apostoła, cerkiew św. Mikołaja, mury miejskie, brama wrocławska i muzeum Wieże i Róże to tylko niektóre z nich. W Oleśnicy możesz spędzić miło czas, poznając historię tego pięknego miasta.

Zamieszkaj w Oleśnicy i miej to wszystko na wyciągnięcie ręki – sprawdź nasze inwestycję (mieszkania Oleśnica).

Autor: Katarzyna | 27.06.2023

Okolica

Zamieszkaj w miejscu, z którego będziesz dumny
Schowek
Poniżej znajdą Państwo plany zachowanych mieszkań.